4 grudnia 2015 Marihuana lecznicza
Lecznicze właściwości konopi

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się nasiona konopi, które wypierają modne nasiona chia. Nazwa będzie oczywiście wskazywać nam na działanie rozweselające, ale tak naprawdę są to nasiona, w których jest wiele elementów pozytywnie działających na nasz organizm. Warto wiedzieć, dlaczego jest to element tak pozytywny dla naszej diety. Pierwsze skojarzenie z konopiami to oczywiście trawka. Jednak te nasiona, które sprzedawane są jako przeznaczone do spożycia będą inne niż te, z których przygotowana jest marihuana.

Nasiona konopi siewnej nie indyjskiej mają małe ilości THC a wiec aktywnego składnika. Nasiona są legalne, stosuje się je w przemyśle spożywczym, ale przygotowuje również kosmetyki. Właściwości nasion konopi Nasiona są idealnym źródłem, gdy chodzi o kwasy omega 3 oraz omega 6, ponieważ znajdują się tam w idealnej dla człowieka proporcji 1 do 3. Dzięki nim będzie można likwidować stany zapalne w organizmie, budować lepszą odporność czy zmniejszać ryzyko pojawienia się chorób układu krążenia. Kwasy są ważnym elementem, gdy chodzi o pracę naszego mózgu, wpływają na pamięć, dlatego dobrze, jeśli są częścią naszej diety. Dobrze będzie je włączać do diety bezmięsnej, ponieważ mają w sobie duże ilości białka, które składa się ze wszystkich aminokwasów i dlatego jest tak dobre dla naszego organizmu.

Charakteryzuje się tym, że jest łatwo przyswajalne. W składzie mamy także minerały, witaminy, które działają pozytywnie na procesy w naszym organizmie. Na pewno dla osób odchudzających ważne będzie to, że w składzie znajduje się spora ilość błonnika. Będzie on gwarantował wypełnienie układu pokarmowego i stałe uczucie sytości. W zdrowej diecie błonnik to element, który będzie obowiązkowy i obniży cholesterol. Lista właściwości prozdrowotnych jest bardzo długa, dlatego każdy będzie w stanie docenić konopie. Spożywać je można łuskane albo niełuskane. Będą się dobrze sprawdzać jako element dodawany do jogurtów, sałatek, musli czy owsianki. Można przygotowywać z nich mąkę, która będzie nadawała się do wyrabiania ciasta. Większość osób będzie w stanie docenić także olej przygotowywany poprzez wyciśnięcie składników konopi, której nasiona charakteryzują się tym, że są oleiste.

Zobacz również
Marihuana lecznicza

Przeciwnicy marihuany bardzo często zwracają uwagę na to, że trudno jest zmienić im swoje zdanie na jej temat, koro niełatwo jest odpowiedzieć na pytanie o do, jakie rezultaty przynosi...

Lecznicze konopie mają obecnie wsparcie w postaci wyników badań, które nie tak dawno pojawiły się od naukowców z Kanady. W przygotowanych artykułach informują oni o tym, że to marihuana...