14 grudnia 2015 Marihuana lecznicza
Nowe badania: marihuana jest skuteczniejsza w leczeniu bólu niż opioidy

Lecznicze konopie mają obecnie wsparcie w postaci wyników badań, które nie tak dawno pojawiły się od naukowców z Kanady. W przygotowanych artykułach informują oni o tym, że to marihuana jest dużo skuteczniejszym sposobem na leczenie dolegliwości bólowych niż zwykłe leki, które są przepisywane pacjentom. Dowody, które mają to pobierać pokazują, że stosowanie marihuany będzie skuteczniejsze niż opioidy co wyraźnie widać po konkretnych przypadkach medycznych. Poza tym marihuana ma charakteryzować się lepszym profilem skutków ubocznych. Jeśli chodzi o debaty na temat skuteczności marihuany leczniczej to najnowsze badania stanowią doskonały kawałek dowodów naukowych, które pokazują, że warto wykorzystywać konopie w medycynie.

Jest to skuteczniejsze rozwiązanie szczególnie w przypadku chorób przewlekłych, w których dolegliwości bólowe są szczególnie silne. Może chodzić między innymi o HIV, problemu po chemioterapii czy ból neuropatyczny. Osoby, które prowadziły badania podkreślają, że opioidy to leki, które cały czas zabijają pacjentów, natomiast stosowanie marihuany nie ma związku ze śmiercią. Najczęściej przepisywane leki w postaci opioidów charakteryzują się mniejszą skutecznością niż marihuana. Dodatkowo badania pokazują, że to właśnie te leki przyczyniają się przede wszystkim do zgonów, które związane są z przedawkowaniami.

Natomiast te kraje, które zdecydowały się na legalizację marihuany można powiedzieć, że poradziły sobie doskonale z problemem, ponieważ tam liczba zgonów spadła w sposób znaczący. Gdy chodzi o recepty na marihuanę to potrzeby pacjentów musza być nad podziałami politycznymi. Dlatego właśnie powinno się doprowadzić do legalizacji tego środka, tak by każdy mógł korzystać z dobrodziejstw jakie się z nim wiążą. Najnowsze badania pokazują wyraźnie, że jeśli chodzi o marihuanę to nie trzeba się jej obawiać, a wręcz przeciwnie powinno się nią zastępować wykorzystywane od lat opioidy. Możliwe, że właśnie dzięki nim proces leczenia charakteryzował by się lepszymi wynikami.

Zobacz również
Marihuana lecznicza

Przeciwnicy marihuany bardzo często zwracają uwagę na to, że trudno jest zmienić im swoje zdanie na jej temat, koro niełatwo jest odpowiedzieć na pytanie o do, jakie rezultaty przynosi...

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się nasiona konopi, które wypierają modne nasiona chia. Nazwa będzie oczywiście wskazywać nam na działanie rozweselające, ale tak naprawdę...